Zrewolucjonizowanie działań pralni

Minoa Palace Resort & Spa chciał wdrożyć bardziej wydajne, opłacalne i przyjazne dla środowiska rozwiązania.

Zrewolucjonizowanie działań pralni w hotelu Minoa Zrewolucjonizowanie działań pralni w hotelu Minoa

 

Minoa Palace Resort & Spa, jeden z najlepszych pięciogwiazdkowych hoteli wypoczynkowych na Krecie, szukał bardziej wydajnego, ekonomicznego i przyjaznego dla środowiska rozwiązania, które usprawniłoby działalność pralni. Z pomocą firmy Diversey został wdrożony program IntelliLinen™ - inteligentny system dozowania produktów pralniczych, który śledzi zużycie energii, wody i chemikaliów w czasie rzeczywistym.

D10 Laundry

Wyzwanie

Ośrodki tej wielkości mogą każdego dnia stawić czoła wyzwaniom, którymi są olbrzymie ilości tkanin do prania. Niezbędny jest wówczas wysokiej jakości system prania, który jest zarówno ekologiczny, jak i opłacalny. Obiekt Minoa Palace Resort & Spa zajmuje powierzchnię 35 000 m². Mieszczą się w nim: główne budynki, 1254 pokojów i apartamentów, cztery restauracje, cztery bary, spa i centrum odnowy biologicznej, baseny ogólnodostępne i prywatne, mini klub i wiele, wiele innych.

Minoa Laundry

 

Rozwiązanie

Po pomyślnym zmniejszeniu wpływu na środowisko poprzez wdrażanie niskotemperaturowego na przełomie kilku lat programu Clax® Advanced firmy Diversey, zarządzający kurortem chcieli jeszcze bardziej usprawnić działalność pralni. Dodając innowacyjną technologię monitorowania Diversey IntelliLinen ™, zarządzający mogą błyskawicznie wprowadzić działania naprawcze w nieefektywnych częściach, pokazując miejsca, gdzie można zmniejszyć zużycie wody i energii oraz kiedy dawki produktów mogą być bardziej spójne. Wdrożenie IntelliLinen wraz ze wsparciem firmy Diversey, pozwoliło na obniżenie poziomu ponownego prania tkanin, efektywne wykorzystane maszyn i utrzymanie sprawnych, zrównoważonych i wydajnych procesów, bez utraty jakości i wydajności. Informacje są łatwo dostępne, 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu przy użyciu smartfonów i tabletów. 

Intellilinen

 

Wyniki

IntelliLinen ™ pomogło zrewolucjonizować sposób, w jaki Minoa Palace Resort & Spa obsługuje pranie. Dzięki opcji monitorowania procesów i możliwości szybkiej reakcji na ewentualne problemy w czasie rzeczywistym, obiekt znacznie zmniejsza ich wpływ na środowisko. Dzięki poprawionym statystykom wprowadzanie zmian i zwiększanie ogólnej wydajności prania było już proste:

  • szczegółowe dane dotyczące wydajności prania;
  • ograniczenie poziomu ponownego prania tkanin;
  • zmaksymalizowanie zużycia wody i produktów chemicznych przy dużych ilościach prania;
  • udoskonalona strategia zrównoważonego rozwoju, mniejszy wpływ na środowisko;
  • szybka reakcja na powstałe problemy;
  • doskonała jakość prania wzmacnia dobry wizerunek i postrzeganie marki obiektu;

 

Pobierz pełną informację na temat tego projektu.