Kampanie społeczne
Chronimy i troszczymy się o ludzi każdego dnia

CSV Header CSV Header

Kampanie społeczne (CSR - corporate social responsibility) prowadzone przez firmę Diversey zachęcają do współpracy z różnymi partnerami na całym świecie, by poprawić poziom życia w społecznościach, w których działamy. Wolontariat pracowniczy, pomoc przy katastrofach i darowizny produktów są odzwierciedleniem wysiłków firmy Diversey, by być jak najlepszym obywatelem korporacyjnym. Jednak to, co wyróżnia Diversey, to rozszerzenie kampanii społecznych o aspekt tworzenia wspólnej wartości (CSV - creating shared value). Współpracując z naszymi klientami i organizacjami pozarządowymi, podejmujemy wspólne wyzwania społeczne i środowiskowe. Korzystne dla obu strony programy, takie jak SOAP FOR HOPE i LINENS FOR LIFE, łączą wszystkie trzy elementy zrównoważonego rozwoju z korzyściami społecznymi, środowiskowymi i finansowymi.

 

SOAP FOR HOPE™

Ponad 7 milionów dzieci umiera każdego roku z powodu chorób, którym można zapobiec zwykłym myciem rąk. Każdego roku hotel z 400 pokojami generuje około 3,5 tony odpadów mydeł. Odpady te trafiają na wysypisko lub są wysyłane do recyklingu, co wiąże się z wysokimi opłatami.

Dlatego stworzyliśmy program „Soap for Hope”, który ma pomagać i uczyć osoby w szczególnie zagrożonym regionach świata, jak resztki mydeł przekształcić w nowe kostki.

Soap For Hope

 

LINENS FOR LIFE™

Kampania Linens For Life ma prosty, ale szczytny cel. Firma Diversey i obiekty hotelowe współpracujące z nami pomagają osobom, które zostały przesiedlone po katastrofie w powrocie do normalnego życia. Dzięki temu programowi kilka rodzin dotkniętych przez kataklizm może zarabiać pewne środki do życia, zamieniając pościel wyrzucaną przez hotele na nowe, przydatne przedmioty, które mogą sprzedać. Jednocześnie hotele mogą oddać niechcianą pościel do recyklingu, ale w zupełnie nowej formie – pomagając osobom, które straciły wszystko w wyniku klęski żywiołowej i przebywają w obozach dla uchodźców.

Osoby dotknięte przez kataklizm przechodzą podstawowe szkolenie z szycia tkanin i z obsługi maszyn do szycia przekazanych przez firmę Diversey. Dodatkowo, lokalna organizacja charytatywna zostaje zapoznana z założeniami kampanii. Po przeszkoleniu osoby te mogą pracować we wspólnym budynku obozu dla uchodźców, by dać nowe życie pościelom podarowanym przez hotele. Tworzone nowe produkty to: poszewki na poduszki, torby na zakupy i proste ubrania, które są następnie sprzedawane, by uzyskać niewielki dochód dla ludzi, którzy je wykonali.

Linens For Life