Nasza historia

Diversey Our History_banner Diversey Our History_banner
Timeline

 

1923

Diversey Corporation zostało założone 4 sierpnia 1923 roku przez Augusta Kochsa i jego syna Herberta W. Kochsa, jako spółka firmy Victor Chemical Works zajmującej się utrzymaniem czystości w przemyśle, z siedzibą w Chicago, założonej dwie dekady wcześniej, w 1902 roku.

 

Rodzina Kochs chcieli nadać swojej nowej organizacji nazwę, która „nie będzie jej ograniczać, która nie ma  żadnych powiązań”. Rozmawiali o tym podczas lunchu w restauracji przy Diversey Avenue w Chicago. Kiedy starszy Kochs spojrzał na nazwę ulicy postanowił, że tak samo nazwie nową firmę. Herbert pozostał prezesem firmy Diversey, Inc. przez 35 lat.  

 

1950

W grudniu 1950 r. Diversey Corp. rozpoczęła działalność, jako odrębny podmiot po opublikowaniu 143 000 akcji przez firmę F. Eberstadt & Co.

 1978 - Molson

W 1978 roku The Molson Companies Limited - najstarszy browar w Ameryce Północnej, kontynuował strategiczną dywersyfikację, obejmującą przejęcie spółek zajmujących się produktami chemicznymi. Firma ta zaoferowała Diversey Corp. 28 dolarów za akcję, co było pierwszym dużym przejęciem Molsona w Stanach Zjednoczonych. Herbert Kochs pozostał prezesem firmy do 1979 roku, kiedy to zdecydował się przejść na emeryturę.

 

Dwa lata później Molson przejął inną amerykańską firmę: BASF Wyandotte Corporation, producenta specjalistycznych produktów chemicznych dedykowanych do przemysłu spożywczego i pralni komercyjnych. Późniejsza fuzja BASF i Diversey w Kanadzie sprawiła, że ​​dział produktów chemicznych firmy Molson stał się drugim, co do wielkości udziału w zyskach. Połączenie to spowodowało szybki wzrost udziału firmy Diversey w rynku amerykańskim. Dział produktów chemicznych miał wówczas największą na świecie dostępność spośród wszystkich firm w branży chemicznej: były sprzedawane w 36 krajach i produkowane w 52 zakładach. By utrzymać tą przewagę, Diversey położył nacisk na rozwój produktów i technologii, które będzie można stosować na całym świecie.

 


 

1996 - Unilever

Ponieważ Molson zdecydował się na wyjście z rynku produktów czyszczących, w 1996 roku sprzedał większość Diversey-a brytyjsko-holenderskiej firmie Unilever. Przejęcie w 1996 roku Diversey Corporation z siedzibą w Northbrook w stanie Illinois i połączenie z Lever Industrial International, utworzyło firmę DiverseyLever. W czerwcu 2001 roku jej wartość oszacowano na 1,654 miliarda euro. Główne działania w Stanach Zjednoczonych zostały przekazane do Cincinnati w stanie Ohio, centrum działalności firmy Unilever.

 


 

2002 - Johnson Wax Professional

Gdy Unilever zdecydował skupić się części produktów konsumenckich, DiverseyLever z ofertą produktów profesjonalnych został sprzedana w 2002 roku firmie Johnson Wax Professional (JWP) z siedzibą w Racine w stanie Wisconsin. Unilever zachował 33-procentowy udział w nowo powstałym biznesie: JohnsonDiversey.

 

Przejęcie to stworzyło drugą, co do wielkości firmę na rynku o sprzedaży około 2,6 miliarda dolarów i połączyło dwie globalne firmy zajmujące się utrzymaniem czystości i higieny na obiektach. Oferty firm w niewielkim stopniu pokrywały się: Johnson Wax Professional w pielęgnacji podłóg i utrzymaniu czystości, a DiverseyLever w zakresie maszynowego mycia naczyń, prania tkanin i przetwórstwa żywności.

 

2009

W lipcu 2009 roku Unilever zmniejszył swój udział w firmie JohnsonDiversey do 4 procent. W tym samym czasie JohnsonDiversey ogłosił, że Clayton, Dubillier & Rice, Inc. (CD&R) przejmie 46 procent udziałów w kapitale w ramach szerszej inicjatywy. Nazwa Diversey została sprzedana łącznie ze wszystkimi używanymi markami. DiverseyLever kontynuował sprzedaż niektórych marek konsumenckich zatrzymanych przez Unilever w kanałach profesjonalnych i kanałach typu cash-and-carry.

 

2010

1 marca 2010 roku JohnsonDiversey, Inc. i JohnsonDiversey Holdings, Inc. ogłosiły, iż Rada Dyrektorów obu podmiotów zatwierdziła zmianę nazw korporacyjnych. Firma JohnsonDiversey, Inc. zmieniła nazwę na Diversey, Inc., a JohnsonDiversey Holdings, Inc. na Diversey Holdings.  

 


 

2011 - Sealed Air, Corp.

1 czerwca 2011 roku firma Sealed Air Corporation ogłosiła zamiar zakupu Diversey. W 2013 Sealed Air ogłosił nowe strategie rozwoju, tworząc działy: Food Care, Product Care i Diversey Care. W październiku 2016 roku Sealed Air ogłosił plan wydzielenia działu Diversey Care i Food Care.

 


 

2017 - Bain Capital Private Equity

W marcu 2017 roku Bain Capital Private Equity ogłosił zakup Sealed Air Diversey Care i działu z rozwiązaniami dedykowanymi dla przemysłu spożywczego - część Food Care, które miały być zarządzane jako samodzielna firma. Sprzedaż została sfinalizowana 6 września 2017 roku. Po raz kolejny przywrócono firmę do jej pierwotnej nazwy: Diversey, Inc.

 

4 sierpnia 2018 roku firma Diversey obchodziła 95-lecie istnienia.

Diversey 95 Years