Diversey AirCheck

Thumbnail Thumbnail

Optymalizacja użycia oraz detekcja wycieków sprężonego powietrza i innych gazów technicznych

 

Sprężone powietrze odgrywa kluczową rolę w procesach przemysłowych w zakładzie. Wytwarzanie i dystrybucja powietrza znacząco wpływa na rachunki za energię. Departament ds. Energii USA szacuje, że marnujemy średnio 20-30% wytwarzanego sprężonego powietrza - jest to niewidoczny element kosztów energii, jak również dodatkowe obciążenie systemów wytwarzania ciśnienia.

 

Ogranicz koszty wytwarzania sprężonego powietrza korzystając z audytu AirCheck , który umożliwia identyfikację, pomiar, ustalenie priorytetów oraz udokumentowanie strat sprężonego powietrza w zakładzie. Proces AirCheck, który jest odpowiednio dostosowany to potrzeb zakładu, jest w stanie zwiększyć zwrot z inwestycji, poprzez:

 

  • Podniesienie efektywności pracy sprężarek,
  • Ograniczenie zużycia elementów systemu sprężonego powietrza,
  • Optymalizację pracy układu sprężonego powietrza.

 

operational efficiency

 

Czym jest AirCheck?

 

AirCheck to jedno z rozwiązań wchodzące w skład oferty Usług Konsultingowych Diversey. To narzędzia opracowane dla skutecznego wsparcia producentów w zakresie bezpieczeństwa żywności i efektywności operacyjnej przy jednoczesnym obniżeniu kosztów całkowitych.

 

Dzięki Diversey AirCheck możesz:

  • Zmierzyć i kontrolować wszystkie źródła strat sprężonego powietrza,
  • Poprawić efektywność wykorzystania sprężonego powietrza,
  • Ustalić o ile wprowadzone korekty zwiększą efektywność,
  • Ustalić priorytetowe obszary do wprowadzenia korekt oraz podjąć odpowiednie działania,
  • Porównywać wydajność swojej firmy ze średnimi wynikami w branży dzięki zastosowaniu narzędzi analitycznych AirCheck.

 

Po wstępnym ustaleniu oczekiwań oraz zakresu projektu nasi specjaliści identyfikują nieszczelności, wykorzystując specjalistyczny sprzęt do przeprowadzenia audytu AirCheck podczas normalnej pracy zakładu.

 

  • Nieszczelności są zlokalizowane, odpowiednio oznaczone i udokumentowane. Kolejnym krokiem jest ustalenie szczegółowego planu priorytetów działań naprawczych.
  • Harmonogram napraw jest wdrażany jako projekt, którym zarządza zespół Diversey albo dział utrzymania ruchu w danym zakładzie.
  • Po usunięciu nieszczelności nasi eksperci ustalają plan wizyt, od 2 do 4 w roku, w celu utrzymania sprawności systemu sprężonego powietrza.

 

Po zakończeniu audytu otrzymasz podsumowanie projektu, obejmujące: raport nieszczelności, plan działań korygujących oraz podsumowanie dokumentujące zwrot z inwestycji.
Czytelny, dobrze zorganizowany proces AirCheck, który trafnie identyfikuje działania naprawcze oraz ustala ich priorytety, będzie miał pozytywny wpływ na efektywność procesów oraz całkowite koszty operacyjne.