Dezynfekcja promieniami UV-C 
Zaprojektowana do dezynfekcji pomieszczeń, powierzchni, sprzętu i urządzeń

Thumbnail Thumbnail

Dezynfekcja promieniami UV-C 

Infekcje związane z opieką zdrowotną (HAI), szczególnie te wywoływane przez organizmy wielolekooporne (MDRO), mają znaczący wpływ na wskaźnik zachorowań i śmiertelność pacjentów przebywających w szpitalach i innych placówkach opieki zdrowotnej oraz obciążają finansowo cały jej system. Zanieczyszczone powierzchnie są  jednym z podstawowych źródeł przenoszenia się zakażeń w tym środowisku. Skuteczny proces mycia i dezynfekcji może zmniejszyć ilość patogenów środowiskowych a tym samym zmniejszyć ryzyko pojawiających się infekcji. Środowiska szpitalne są jednak złożone, a sam proces czyszczenia bardzo często niedokładny lub nieodpowiedni.

 

Aby sprostać tym wyzwaniom, wprowadzono dodatkowe technologie, takie jak dezynfekcja promieniami UV-C. Jej celem jest zwiększenie skuteczności mycia i dezynfekcji poprzez eliminowanie błędów ludzkich, szczególnie w warunkach szpitalnych, gdzie infekcje są ogromnym problemem. Od dawna już wiadomo, że UV-C jest skuteczną technologią zmniejszającą ilość mikroorganizmów chorobotwórczych dzięki zastosowaniu światła ultrafioletowego UV-C (fale krótkie). Promieniowanie UVC ma bezpośredni wpływ na strukturę kwasów nukleinowych organizmów żywych. Promienie UVC rozrywają wiązania łańcuchów DNA, RNA.

 

Na rynku dostępnych jest wiele urządzeń do dezynfekcji promieniami UV-C. Ponieważ dezynfekcja UV-C obejmuje fale świetlne, ważne jest aby powierzchnie, które są najbardziej narażone na zanieczyszczenia lub są często dotykane rękami, znajdowały się „w linii ich wzroku”. Badania wykazują, że na siłę i szybkość dezynfekcji UV-C ma wpływ odległość od danej powierzchni oraz kąt nachylenia podczas padania promieni. Siła światła UV-C zmniejsza się wraz ze wzrostem odległości od jego źródła, zgodnie z tak zwanym prawem odwrotności kwadratów. Z tego też powodu, konstrukcja urządzenia UV-C, może wpływać na siłę dawki aplikowanej na powierzchnie, wpływając tym samym na poziom i szybkość dezynfekcji.

 

UV-C Disinfection

 

Lekka obudowa urządzenia Moonbeam ™ 3 oraz indywidualnie regulowane, przegubowe ramiona, pozwalają na ustawienie go pod prawie każdym kątem, w celu skierowania światła UV-C na daną powierzchnię. Umożliwia to tym samym lepsze dozowanie UV-C przy zmniejszonym zużyciu energii. Użytkownicy mogą ustawiać głowice w celu optymalizacji dozowania UV-C. Moonbeam ™ 3 to elastyczne urządzenie, które można łatwo ustawić w każdym pomieszczeniu i obiekcie, aby umożliwić szybkie i skuteczne cykle dezynfekcji.

 

Rozwiązanie Diversey jest znane z tego, że jest wysoce innowacyjne, przenośne i niedrogie w użyciu. Umożliwia bezpieczne i ukierunkowane dozowanie światła UV-C w celu szybkiego i skutecznego zabicia szkodliwych patogenów, w tym bakterii (C. difficile). W połączeniu z odpowiednim i konsekwentnym manualnym procesem mycia i dezynfekcji technologia dezynfekcji UV-C ma ogromną moc ograniczenia rozprzestrzeniania się patogenów, które mogą powodować niebezpieczne infekcje.

MoonBeam 3 In-Room