Oxivir®
Bezpieczny dla ludzi, nie dla patogenów

Thumbnail Thumbnail

Linia Oxivir® napędzana technologią AHP® 

 

Silne preparaty dezynfekujące bardzo często są dość toksyczne. Celem jest zatem uzyskanie silnego, skutecznego i zarazem mniej toksycznego produktu. Przyspieszony Nadtlenek Wodoru (Accelerated Hydrogen Peroxide®, AHP®) osiągnął tę kluczową równowagę. Jest to substancja o udowodnionej skuteczności bójczej. Ponadto, jest bezpieczna zarówno dla użytkowników końcowych jak i powierzchni. AHP® to synergiczne połączenie powszechnie stosowanych, bezpiecznych składników, z niskim poziomem nadtlenku wodoru dzięki czemu produkt osiąga wyjątkową skuteczność dezynfekcyjną i myjącą.

 

AHP Oxivir

 

Posiadamy w swojej ofercie kompleksową linię produktów, zaprojektowaną z myślą o wszystkich potrzebach naszych klientów:

  • produkty gotowe do użycia;
  • nasączone chusteczki;
  • produkty skoncentrowane;

 

Preparaty myjąco-dezynfekujące linii Oxivir® stanowią alternatywę dla tradycyjnych rozwiązań. Zapewniają szybkie działanie, szerokie spektrum bójcze, doskonałe właściwości myjące. Są przyjazne dla personelu i pacjentów, a jednocześnie bezpieczne dla większości powierzchni. Substancja czynna, nadtlenek wodoru, rozkłada się do tlen i wodę w zaledwie kilka minut po użyciu.

 

Oxivir Logo

Linia Oxivir to preparaty skuteczne, w ciągu zaledwie 1 minuty, przeciwko szerokiej gamie patogenów związanych z opieką zdrowotną, w tym wirusom otoczkowym i bezotoczkowym, bakteriom Gram-ujemnym, Gram-dodatnim, gruźlicy i grzybom. Oxivir® nie wiąże się z materiałami/tkaninami takimi jak bawełna czy mikrowłókno, eliminując ryzyko zmniejszenia skuteczności z powodu wiązań quat. Aby poprawić profil ochrony środowiska i bezpieczeństwa, w preparatach Oxivir® nie stosuje się oksyetylenowanych alkilofenoli (APE) ani etoksylatów nonylofenoli (NPE). Receptury zawierają alternatywne surowce, które są bezpieczniejsze dla środowiska. Preparaty Oxivir® nie zawierają lotnych związków organicznych (LZO) i pomagają w ten sposób wpływać na poprawę jakości powietrza w pomieszczeniach.

 

Oxivir Wipe