Higiena udojowa Deosan 

Thumbnail Thumbnail

Co jest podstawą dobrego środka do dezynfekcji strzyków przed udojem?

 

  • Zawartość przyjaznych dla skóry środków powierzchniowo czynnych, które sprawiają, że produkt wnika do wszystkich szczelin skóry strzyku, szybko ją dezynfekując i usuwając zanieczyszczenia.
  • Sprawdzone, szybkie i skuteczne usuwanie bakterii Gram-ujemnych i Gram-dodatnich znajdujących się w środowisku.
  • Dopasowanie do wszystkich metod aplikacji i wysokie zdolności pianotwórcze, które pozwalają na zmniejszenie zużycia.

 

Piana czy Dip?

Stosowanie produktu w postaci piany może zmniejszyć ilość używanego środka do około 4 ml /krowę na dojenie, w porównaniu z 10-15 ml/krowę podczas zanurzania lub opryskiwania. Może to odpowiadać zużyciu 24 litrów produktu miesięcznie (na 100 krów), w porównaniu do 60-90 litrów, przy stosowaniu techniki zanurzania lub opryskiwania.

 

Jak to wpłynie na gospodarstwo rolne?

 

  • Stymulowanie krów do oddawania mleka, co przyspiesza proces udoju, połączone z ochroną końcówek strzyków przed urazami.
  • Usuwanie zanieczyszczeń i zabrudzeń ze skóry przed udojem.
  • Poprawa stanu strzyków zwiększa dobrostan zwierząt, chroniąc je przed osiedlaniem się bakterii wywołujących zapalenie wymienia.
  • Lepsze właściwości bakteriobójcze wynikają ze zmniejszenia ilości szkodliwych bakterii (w tym bakterii z grupy coli) na skórze strzyku.

 

Kompleksowość naszej oferty zapewnia maksymalną skuteczność we wszystkich metodach aplikacji.

 

Jak działa środek do dezynfekcji strzyków po udoju?

 

Środki do dezynfekcji strzyków po udoju zabijają bakterie znajdujące na strzyku pod koniec udoju. Ich zadaniem jest także zapewnienie ochrony pomiędzy udojami, czyli m.in. zamkniecie kanału strzykowego oraz pielęgnacja skóry tak, aby pozostawała gładka i nawilżona, co chroni ją przed gromadzeniem się bakterii. Cel jest prosty: ochrona jakości mleka oraz zdrowia zwierząt poprzez zapobieganie chorobom.

 

Właściwy dobór produktu jest uzależniony od specyficznych potrzeb hodowli krów, sezonowości i stanu laktacyjnego stada.